DRZEWKO JESSEGO – ALTERNATYWA DLA KALENDARZA!

” Wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni. I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. (…)”

Iz, 11,1-10

 

Pokazałam wam już jaki kalendarz zbudowałam na adwent.

Tymczasem dzisiaj z jedną z moich klas, zaczęliśmy tworzyć Różdżkę Jessego a raczej drzewko bo gałęzi w nim sporo. 😉

Będziemy badać korzenie Jezusa. A podczas moich opowieści i fragmentów z Biblii jakie będę im czytać, dzieciaki będą tworzyć kolejne dekoracje, czyli liście naszego drzewa, na których będziemy rysować i malować postacie z rodu genealogicznego Jezusa. Nie ma żadnej reguły wskazującej na konieczność umieszczania poszczególnych osób, lecz przeważnie są tam obecni Adam i Ewa, Abraham, Izaak, Jakub, Noe, Mojżesz, Dawid, Salomon, Józef i Maryja z Dzieciątkiem Jezus. Podobnie jak dzieci pragną poznać swoje drzewo genealogiczne, czyli swoich rodziców, dziadków, pradziadków i dalszych przodków oraz krewnych, tak i my na lekcjach będziemy badać drzewo genealogiczne narodzonej Dzieciny.

Dla tych, którzy nie czują się dobrze plastycznie i historycznie, alternatywą mogą być kolejno wypełnione zadania wpisane na „listki” naszego drzewka. Może cytaty na każdy dzień? Zostawiam was z tym, co chcecie umieszczać na waszym drzewku.

A jak się za to zabrać?

Potrzebna nam gałązka jabłoni, śliwy lub gruszy oraz dekoracje wycięte z papieru czy ulepione z gliny lub masy solnej.

Gałązkę wkładamy do wazonu z wodą i dekorujemy, oczywiście od dołu, tak jak rośnie drzewo. W okolicach świąt Bożego Narodzenia, drzewko powinno już zakwitać a dla perfekcjonistów mam radę na przyszłość!;) Nie czekajcie do adwentu, wstawcie gałązkę jakiś tydzień wcześniej, wtedy napewno na święta zakwitnie. Ja mam ten zapas czasowy ponieważ do szkoły wracamy dopiero po Nowym Roku.

 

Powodzenia!

Olive. ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s