BACK TO SCHOOL

Wakacje nieubłaganie się skończyły! Dzisiaj wróciliśmy do szkoły, to dopiero pierwszy dzień ale zaczynamy powoli pracę więc trzeba się jakoś zorganizować.

Pierwszy z moich szkolnych trików to nietypowy plan lekcji. Potrzebujemy do tego tylko papier, spinacze lub klamerki do prania, marker i nożyczki.

Z wybranego sztywnego papieru wycinamy dowolny kształt i robimy w nim dziurę na której powiesimy plan.

Z drugiej kartki wycinamy małe karteczki na których piszemy zajęcia lub zadania, które wykonujemy w ciągu tygodnia czy dnia zaś na dużej karcie dzielimy na dwie strony;  „do zrobienia” i „zrobione”.

Małe karteczki przyklejamy do spinaczy lub klamerek i gotowe!

Wystarczy udekorować według własnych upodobań i gotowe 🙂

IMG_3076-1

Kolejne papierowe wyczyny małego plastyka to recyklingowy organizer na przybory biurowe i szkolne.

Do tego potrzebujemy rolki po ręcznikach papierowych lub papierze toaletowym, kolorowe kartki i talerzyk papierowy, oczywiście klej i nożyczki.

Rolki przecinamy, aby miały różne wysokości i możemy okleić kolorowym papierem lub pomalować, ja zdecydowałam się na powtórzenie wzoru z naszej podstawy, czyli wycięłam kwiatki z talerzyka i przykleiłam na wybrane rolki. Dzięki temu, że całość jest z papieru wszystko bez problemu skleiłam zwykłym szkolnym klejem.

 

IMG_3085

Trzeci trik dotyczy organizacji czasu. Przygotowujecie zegar zadań. Ustalacie z dziećmi czas na odpoczynek, na odrobienie prac domowych, obowiązków domowych, zajęć dodatkowych i zaznaczacie zakres czasu w jakim planujecie z dziećmi wykonać zadanie (najlepiej zmywalnymi bo zajęcia mogą ulec zmianie) . Ten trik szczególnie się przyda przy pracy z dziećmi, które muszą mieć stały i niezmienny plan dnia.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s